Anahi & Kendall

Pecar es amar y amar es pecar.Peca y ama con Anahi & Kendall Rumania!

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Notite :)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

Numarul mesajelor : 31451
Varsta : 19
Localizare : Peste tot.
Data de inscriere : 03/10/2010

MesajSubiect: Re: Notite :)   Sam Dec 03, 2011 3:20 pm

Ma asez in patul rece intr-o noapte calduroasa de vara , cand cearceaful racoros ma indeamna sa-l astern peste mine . Gandul imi zboara la ziua de maine : chitara , lume noua , poze noi , poate o cafea , poate un sarut , nu voi afla pana maine . Traiesc intr-o lume plina de culoare si zambete si parca nu-mi mai lipseste nimic , si parca imi prieste vara din ce in ce mai mult , ca parca toata lumea are mai mult chef de viata .
Iubesc , si asta este cel mai important , poate asta este doza mea zilnica de heroina : faptul ca iubesc . Poate ca doza asta ma va duce la dependenta , dar cui ii pasa ? M-am gandit destul la trecut si viitor ; vreau sa traiesc clipa .
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

Simt un junghi in spate . Se apropie de inima . Inchid ochii si incerc sa-mi imaginez ca nu e acolo , ca nu mai simt nimic . Daca nu-mi calc peste orgoliu acum , atunci cand ? Ca la urma urmei , o singura viata am , si poate nici aia intreaga . "Vreau sa vad daca`ntelegi ca nu esti stapan pe viata ta.. Cine ti`o da ti`o poate lua.." De fapt , hai sa fim corecti .. chiar nu se merita . Am zburat .. Am atins culmi mult mai inalte decat cea pe care m-am asezat momentan . Am cam obosit si mi-am propus sa mai iau o pauza . Nu ma mai plang ci , dimpotriva , ma multumesc cu ceea ce mi se da . Sunt constienta ca voi inceta sa fiu fericita atunci cand imi voi dori mai mult decat merit . N-am realizat asta pana acum , si d`aia ramaneam cu dorintele in spate .. nu realizam ce merit si ce nu . Ma incearca un al dracu sentiment de precautie . Simt nevoia sa fiu in alerta tot timpul , constientizand ca daca azi rad , maine s-ar putea sa plang .
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

O singura tigara ramasa din cele 3 pachete cumparate cu 2 ore in urma . O ultima tigara pe care , parca as fi vrut sa o fumez mai incet decat pe celelalte .
Primul fum
Cate prietenii false , si vorbe spuse doar ca sa fie . Zambete , priviri si gesturi doar de decor .. acel decor care daca este daramat va scoate la iveala adevarata personalitate . Nimeni nu vrea ca zidul care ne protejeaza sa cedeze , si totusi , al meu a cedat de mult .
Al doilea fum
Am ajuns sa-mi incalc foarte multe promisiuni ; cum ? Simplu ! Ma prefac ca nici macar nu am promis acel lucru , crezand ca asta imi va face viata mai fericita , cand de fapt o transforma intr-un calvar . Nici eu nu am primit ce mi s-a promis .
Al treilea fum
Toata ziua certuri , tipete , nervi , de nici nu-mi dau seama de unde dracu apar toate , si nu pot face altceva decat sa traiesc cu speranta ca va veni si perioada aia in care o sa pot sa zambesc fara intreruperi .
Al patrulea fum
Vreau sa fac cat mai multe poze ca sa imortalizez momentele astea . Eu sunt constienta ca nu vor mai fi , dar din pacate , ei nu. Asa obisnuiam sa fiu si eu candva : inocenta , optimista . Trecutul se repeta , si de data asta stiu exact momentul in care trebuie sa dispar .
Ultimul fum
Ma uit in pozele vechi si mi se face rusine de ceea ce am ajuns : un nimic , fara prieteni , fara vointa , fara sa-mi amintesc macar sa le multumesc celor care au incercat sa ma ajute .
S-a ales scrumul de TOT !
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

MesajSubiect: Re: Notite :)   Sam Dec 03, 2011 3:21 pm

Schimbarile sunt periculoase. Mai ales in momentu ala in care te-ai saturat pana si de pamantul pe care-l calci in picioare , si parca vrei sa schimbi ceva .. si nu stii ce .. si incepi sa schimbi totul la tine pana cand gasesti acel ceva ce trebuia schimbat de la inceput . Cand descoperi ca nu mai esti tu , nu mai este cale de intoarcere , drumul ti se opreste brusc , iar o panta abrupta este gata sa te inghita . Tu uiti ca nu mai are ce inghiti din tine , pentru ca ai cazut deja intr-o prapastie din care n-ai reusit sa scapi , iar acum traiesti doar cu amintirea , ca restul sunt prinse bine de trecut , si parca nu i-ar da drumul . Iti privesti reflectia in apa , si realizezi ca nu mai esti tu ; gata . S-a dus totul !
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

Am visat de atatea ori ca vocea ta va fi motivul de a ma trezi dimineata .. motivul de a zambi si de a continua . Iti multumesc ca mi-ai dat un motiv sa devin ceea ce sunt azi.
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

Obisnuiam sa adorm strangand perna in brate si incercand sa strang din dinti cu putere , sa nu ma mai dezamagesc incepand iar sa plang . Durerea era groaznica ; simteam cum explodez prin fiecare por si prin fiecare te iubesc inabusit care abea era rostit .
Au apus de ceva timp acele vremuri . Parca toate noptile alea pierdute , incercand -cica- sa-mi pun ordine in ganduri , cand de fapt incercam sa leg acel tipat care urma sa se elibereze din mine , totul a avut un rost : o 'eu' mai puternica .
Uite-ma azi , pe mai multe carari decat eram obisnuita odata , cu zambetul pe buze , fara strop de lasitate , bucurandu-ma ca sunt copil si ca inca pot sa visez. Am tot ce-mi doresc ; nu puteam cere mai mult de atat .
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

el : mai crezi in noi ?
ea : cred in tine , cred in mine , dar nu pot crede in ceva ce nu exista .
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

MesajSubiect: Re: Notite :)   Sam Dec 03, 2011 3:22 pm

Am luat-o pe un alt drum pe care , aparent imi este mult mai bine . Am sters totul cu buretele ; toate amintirile ; tot ce pana acum ceva saptamani ma durea enorm , acum ma face sa afisez un zambet sters . Imi pare rau ca nu-ti mai raspund atunci cand ma strigi . Esti doar o alta umbra care odata a facut parte din viata mea .
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

MesajSubiect: Re: Notite :)   Sam Dec 03, 2011 3:22 pm

”El : Gândeşte-te că în viaţa ta , eu nu mai exist.”
Alerga pe strada pustie şi întunecată încercând să scape de o durere surdă ce o tot urmărea. Tot ce vedea în jurul ei era imaginea lui înconjurată de o ceaţă densă şi de o durere cruntă . S-a oprit , a întins mâna spre fantasma lui şi atunci el a dispărut . A realizat că a fost păcălita de propiile amintiri şi că aripile ei erau prea rupte de zecile de furtuni prin care trecuse şi arse de perdeaua de ură din care nu mai putea scăpa . Cedă . S-a aşezat în genunchi în milocul străzii pietruite şi începuse să scotocească în buzunar după ceva . După câteva minute de suspine înăbuşite şi încercarea de a-şi liniştii mâinile tremurânde , din buzunar a scos un bilet mototolit . L-a desfăcut , şi deşi lumina nu era destul de puternică încât să vadă ce scrie , îşi amintea perfect imaginea biletului în care scria printre altele: ”Imi pare rău . Te iubesc .” Voia să i-l dea lui dar nu mai apucase . Îşi amintea perfect ziua în care scrisese biletul ăla : era o zi de mai . Zâmbetele nu încetau să mai apară în stânga şi în dreapta . Dar apoi au apărut norii ăia care vor ajunge să aspire amintirile frumoase şi să lase în urmă doar regrete . Ea nu a mai avut puterea să-i îndepărteze , aşa că a început să se împiedice de fiecare obstacol , până când s-a afundat atât de mult în lacrimi încât doar mâna lui o mai putea salva . El , însă era departe şi nu îi mai păsa de ea . Nu ştia că ea zace într-un gol monoton şi lipsit de viaţă , şi probabil dacă ştia , nu ar fi salvat-o .
S-a ridicat , şi-a şters lacrimile , şi a scos o brichetă din celălalt buzunar . A tuşit , apoi a aprins biletul spunând : ”Mi-am scris testamentul , nu mai am nimic de pierdut , nu mai am nimic de spus. Nu exişti , nu exist .”
Sus In jos
Katherine.
Miss nothing.
Miss nothing.

MesajSubiect: Re: Notite :)   Sam Dec 03, 2011 3:23 pm

Ma simt goala si parca lacrimile ma dezgolesc mai rau . Si fix acum cand simt ca am nevoie cea mai mare de el , nu fac decat sa-l indepartez.
Ma pierd in cuvinte si in fumul de tigara care parca moare sub razele de soare ale lunii febru...februarie ..E februarie din nou .Se spune ca trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti .. da' cu o sabie n-o sa poti sa vindeci o inima ranita .. iubirea nu e o lupta .
Si dupa cum mi-am promis , nu o sa mai scriu ; nu o sa mai auziti de mine probabil .Pacat .. mai aveam atat de multe de spus , si atatea intrebari de pus .
Asa se termina povestea mea : eu inecata in regrete , iar el , pierdut undeva in lume , inca incercand sa ma salveze .. imi pare rau , deja mi-am scris testamentul odata cu fiecare lacrima picata din cer .
Te-am iubit . Imi pare rau .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Notite :)   

Sus In jos

Notite :)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anahi & Kendall  :: Para nosotros-
Mergi direct la: